מערכות תבוניות לתחבורה – פרוייקט DaCoTa

סוג הפעילות

קבוצות עניין

מועד הפעילות

22/12/10

מקום הפעילות

מלון דניאל, הרצליהמפה מצורפת

מרצים

ד"ר תומר טולדו , עמיר לורבר , ד"ר ישראל פלדמן , ערן ראובני

תיאור המפגש

באיחוד האירופאי ובישראל מקודמת פעילות להקמת תשתית רחבה ומקיפה של נתונים הנאספים מכלי רכב הנעים באופן שותף וטבעי על רשת הכבישים. הנתונים נאספים באמצעות חישנים שונים וטכנולוגיות שמאפשרות לרשום את מאפיני הנהיגה וההתנהגות של ציבור הנהגים בדרך. הקמת בסיס נתונים אחוד ורחב היקף של מאפיינים אלו הנו בסיס למחקרים, למידה וניטור של מערכת התחבורה לצורך שיפור הבטיחות בדרכים, הניידות ואיכות הסביבה וכן כאמצעי לבדיקת אפקטיביות והטמעה של מערכות עזר לנהג.

כיום מבוצעים מספר מחקרים בקנה מידה קטן יחסית כהוכחת היתכנות והערכות לקראת הקמת תשתית רחבת היקף לאיסוף נתונים באיחוד האירופאי. בשניים מהמחקרים משתתפים גורמי מחקר ותעשייה מישראל. הראשון הוא מחקר פרולוג, שניסויי השדה שלו הסתיימו לא מכבר, והשני הוא מחקר דקוטה, שניסויי השדה שלו מיועדים להתחיל בחודש ינואר הקרוב.

איפיון רכב ניסויי – רכב ניסויי מבוקר הנו פלטפורמה חשובה לבחינה של מערכות ויישומים חדשים והינו בעל חשיבות גדולה לפיתוח מחקר ותעשיה בארץ. בתחילת המפגש יציג ד"ר ישראל פלדמן את הנושא והצעה שקבוצת העבודה תיקח על עצמה לאפיין רכב ניסויי כזה.

במרכז המפגש יציג ד"ר טולדו את ניסוי דקוטה והערכות לאיסוף נתונים וביצוע ניסויי שדה במחקר. עמיר לורבר, מנכ"ל טראקטק ייציג את הערכות חברת טראקטק לאיסוף נתונים לטובת המחקר הן כטכנולוגיה עצמאית והן כמערכת המתכללת נתונים מחישנים נוספים וממערכות הרכב. בהמשך יערך דיון בהובלת ערן ראובני, מנכ"ל ITS ישראל, לגבי הפוטנציאל של התעשיה בהשתלבות בתוכניות אלו ודרכים להערכות לשילוב התעשיה ומימוש מערך איסוף נתונים בסביבה מבוזרת.

סדר היום:

התכנסות

14:00-14:15

הצעה לאיפיון רכב ניסויי – ד"ר ישראל פלדמן, איפל מערכות

14:15-14:35

מחקר דקוטה, מטרות המחקר, שילוב התעשיה במחקרים נטורליסטיים, הערכות לניסויי שדה ואיסוף נתונים מכלי רכב – ד"ר תומר טולדו, הטכניון

14:35-15:15

טכנולוגית טראקטק, הצגת הטכנולוגיה ואופן השימוש בטכנולוגיה במחקר דקוטה כאינטגרטור של מספר מקורות חישה – עמיר לורבר

15:15-16:00

הפסקה

16:00-16:15

פוטנציאל שילוב התעשיה במחקרי המשך והקמת תשתיות לאיסוף נתונים רחב היקף באירופה ובישראל – דיון פתוח בהובלת ערן ראובני, ITS ישראל

16:15-17:15

אריזה וסיכום – דב גנאור

17:15 – 17:30
0

הערות

נושא הפגישה - מערכות תבוניות לתחבורה – פרוייקט DaCoTa

בברכה

ישראל פלדמן - מנהל הקבוצה
דב גנאור -   מרכז הקבוצה

קישורים רלוונטיים

שאל את המומחה