קבוצת עבודה ניהול תצורה של קושחה ותוכנה בחברות קטנות ובינוניות

סוג הפעילות

קבוצות עניין

מועד הפעילות

24/05/11

מקום הפעילות

בית חיל האוויר , הרצליהמפה מצורפת

מרצים

שלומית מורד , מיכאל מלמד

תיאור המפגש

מפגש זה הוא מפגש הקמה של קבוצת עבודה בנושא ניהול תצורה של תוכנה וקושחה (Firmware). לאחר שתי הרצאות מבוא, ידונו החברים בנושאים המעניינים אותם לטיפול הקבוצה, ואת העדיפויות שלהם – רשימה זו תהווה בסיס לפגישות ההמשך של הקבוצה.


ניהול תצורת תוכנה בקבוצות פיתוח קטנות, שלומית מורד, אילטם

צוותי פיתוח תוכנה קטנים נוטים לממש מערכת CM בסיסית, כיון שמאמץ התאום בין המפתחים אינו גדול. זה במיוחד נכון כאשר הם מפתחים מוצר חדש ואין להם היסטוריה לתמוך זה. כאשר הצוות גדל, כאשר קיימות מספר גירסאות שדורשות תמיכה, ו/או כאשר המוצר המקורי הופך להיות הראשון במשפחה של מוצרים - המפתחים "מגלים" את הצורך במערכת CM מתקדמת בהרבה (מתודולוגיה, כלים ופרוצדורות עבודה). אולם בשלב זה הקמת מערכת אפקטיבית אינה פשוטה ודורשת מאמץ עצום.

הבעיה המרכזית היא "מה האיזון הנכון בין חוסר הצורך בשלבים הראשונים ובצוות המצומצם לבין ההשקעה בהקמה ושימור של מערכת ניהול תצורה טובה ברמה שתאפשר צמיחה הדרגתית בעתיד לפי הצורך".


ניהול תצורה בפיתוח קושחה (Firmware), מיכאל מלמד,HP אינדיגו - פיתוח קושחה היה תמיד חלק של פיתוח חומרה (הנדסת אלרקטרוניקה). משום כך לא היו חשופים להתפתחות הרבה של תחום ה-CM בתוכנה ולא ראו בתחום זה רלוונטיות עבורם. כיום, לאחר השינוי העצום שעבר תחום הקושחה, תחום ה-CM רלוונטי גם עבורו. רבים ממנהלי פיתוח הקושחה אינם מכירים בצורך, אינם מבינים את המשמעות ואינם נהנים מהיתרונות של מערכת CM מתקדמת.

מיכאל מלמד מנהל קבוצת פיתוח קושחה ב-HP אינדיגו. הוא יתאר את הצורך שלו במערכת ניהול תצורה, את הסיבות שהביאו אותו להשתמש באותם כלים הנהוגים בצוותי התוכנה, ואת התועלת שהוא מפיק מהמערכת. הוא יתאר גם את הקשיים בהם הוא נתקל, וביניהם ניהול הממשקים של הקושחה עם החומרה מצד אחד ואפליקצית התוכנה מהצד השני.

סדר היום:

13:45-14:00

התכנסות

14:00-14:30

הכרות והצגת המשתתפים 

14:30-15:15

ניהול תצורת תוכנה בקבוצות פיתוח קטנות, שלומית מורד, אילטם

15:15-15:30

הפסקה

15:30-16:30

ניהול תצורה בפיתוח קושחה (Firmware), מיכאל מלמד,HP  אינדיגו

16:30-17:30

הגדרת הנושאים לטיפול הקבוצה

הערות

מפגש ראשון - ניהול תצורה בתוכנה וקושחה

בברכה

שלומית מורד - יו"ר הקבוצה
משה סלם -  מנכ"ל אילטם

קישורים רלוונטיים

שלומית מורד , מיכאל מלמד
שאל את המומחה