ניהול תצורה של DataBases

סוג הפעילות

קבוצות עניין

מועד הפעילות

28/01/13

מקום הפעילות

בית חיל האוויר , הרצליהמפה מצורפת

מרצים

אורי מרגלית , יאן טרמברין , איילה מייזלס

תיאור המפגש

מאגרי נתונים (DBs) נתפסים כשמם המילולי – מאגר של נתונים. לנתונים אנחנו שומרים גיבויים כי ההתפתחות שלהם היא לינארית ופשוטה. אבל תפישה לו שגויה כמובן, כיון ש-DBs הם לא רק נתונים, וכמות התוכנה שטמונה בהם אינה מבוטלת. ואם נדרש ניהול תצורה לנתונים ו/או לתוכנה – איך מתמודדים איתה ? מפתחי התוכנה לא רואים את הצורך לניהול תצורה של DB, אבל DBAs נתקלים בצורך הזה לעיתים קרובות ובתסריטים שונים.

ראשית ייתן לנו יאן טרמברין הצצה אל עולמו של ה-DBA, הבעיות בהם הוא נתקל וכיצד תהליכים של ניהול תצורה היו משפרים את עבודתו. בהמשך הוא יסקור פתרונות יעודיים אותם מפתחים ומאלתרים אנשי ה-DBs כדי להתגבר על הבעיות ולשפר את איכות העבודה עם DB.

איילה מייזלס מאלתא תציג את יתרונות השימוש במסד הנתונים, הבאים לידי ביטוי בשליטה המלאה והמהירה בתפעול הנתונים, ועולים לעין ערוך על המגבלה הנוצרת מהעדר כלים מתאימים לניהול תצורה תקין של מסד הנתונים. היא תציג את דרך המלך שנבחרה לפרויקט שלה. דרך זו אינה יכולה ליפול תחת ההגדרה של ניהול תצורה תקין, אך היא השיגה את המטרה שלשמה קיים ניהול התצורה, המוגדר לצרכים שלנו, כשמירה על תמונה רציפה ועדכנית של השינויים החלים במערכת.

אורי מרגלית מ-dbMaestro ידבר על חשיבות וה-best practices לניהול תצורה בפיתוח מול ה-DB. הוא יגדיר את אבני הבסיס במתודולוגייות השונות של ניהול תצורה, ויבחן את היתרונות והחסרונות של אכיפת ניהול תצורה של קבצי תוכנה לעבודה מול ה-database. אורי יתרכז בניהול תצורה אמיתי של DCM ואף ידגים כיצד הכלים הייעודיים מממשים את התהליכים הללו. במיוחד הוא ירסביר את החיבור של ניהול תצורה עם יצירת סקריפט שינויים של ה-DB (Deployment Script).

 

סדר היום:

13:45-14:00

התכנסות ופתיחה 

14:00-15:00

אתגרים בניהול תצורה בעולם בסיסי נתונים – יאן טרמברין

15:00-16:00

ניהול תצורה משימתי ב-DBs בפרויקטים צבאיים – איילה מייזלס

16:00-16:15

הפסקת קפה

16:15-17:30

כלים יעודיים לניהול תצורה של DBs – אורי מרגלית

בברכה

משה סלם - מנכ"ל אילטם

שלומית מורד -   מרכזת תחום תוכנה

קישורים רלוונטיים

אורי מרגלית , יאן טרמברין , איילה מייזלס
הורד קובץ הזמנה
מצגת לחברים בלבד - להצטרפות למערכת
שאל את המומחה