קבוצת עבודה הנדסת מערכות מבוססות COTS

סוג הפעילות

קבוצות עניין

מועד הפעילות

01/11/11

מקום הפעילות

מלון דניאל, הרצליהמפה מצורפת

מרצים

דליה פונגרץ

תיאור המפגש

שילוב מוצרי (Components Of The Shelf) COTS במערכות פותח הזדמנויות ליתרונות רבים. השימוש במוצרי מדף מבטיח זמינות יותר גבוהה של המוצרים, זמני אספקה קצרים יותר, קיצור זמן פיתוח וחיסכון בעלויות פיתוח. ריכוז הכמויות אצל ספק אחד מבטיח חיסכון בעלויות הקמת קו ייצור ובעלויות היצור וגידול מהיר של האמינות. מצד שני שילוב מוצרי COTS במערכות מעמיד כמה אתגרים וסיכונים כמו אי התאמה של המוצר לדרישות הלקוחות והצורך להוסיף מתאמים, קשיים בתחזוקה ובשידרוג מערכות.


האקדמיה וארגוני התוכן המקצועיים של הנדסת המערכות טרם נענו באופן ממוסד לאתגר של עדכון התקנים והפרקטיקות של הנדסת מערכות עבור מערכות מבוססות COTS. ארגונים תעשייתים מפתחים להם פתרונות מקומיים לבעיות הנובעות משילוב מוצריCOTS במערכות. כוונת המפגש להתניע הקמת קבוצת עבודה שתנסה להתמודד ולהציע פתרונות עקרוניים לאתגרים שבשילוב מוצרי COTS במערכות.


תיאור המפגש

המפגש יכלול הרצאה של גב' דליה פונגרץ מחב' NSN שתתאר באמצעות נסיון מעשי (של מוצר מסחרי) את היתרונות והאתגרים העיקריים של שימוש ושילוב של מוצרי COTS בבנית מערכת.


בהרצאה יתוארו דרכים להתמודדות עם הקשיים שיודגמו ע"י המוצר הנ"ל, שתלוי במידה ניכרת במוצרי COTS ומוצרי צד שלישי – הן ברמת הפלטפורמה והן ברמת האפליקציות. בהרצאה יוצג רקע תיאורטי לצד הנסיון המעשי, ויתואר בקצרה מודל תיאורטי להתמודדות עם אתגרי שילוב מוצרי COTS.


לאחר ההרצאה, יתקיים דיון פתוח בו יציגו המשתתפים את הציפיות שלהם מפעילות הקבוצה, את הנושאים החשובים להם ולחברה שהם מייצגים, במטרה לגבש במשותף את נושאי פעילות הקבוצה ומטרותיה.

סדר היום:

13:45-14:00

התכנסות

14:00-16:00

יתרונות ואתגרים במערכות מבוססות COTS - גב' דליה פונגרץ NSN

16:00-16:15

הפסקת קפה

16:15-17:30

סבב משתתפים ודיון פתוח בהנחיית ד"ר עמי הרי

הערות

מפגש ראשון בנושא הנדסת מערכות מבוססות COTS

בברכה

ד"ר עמי הרי - מרכז הקבוצה
משה סלם - מנכ"ל אילטם

קישורים רלוונטיים

דליה פונגרץ
הורד קובץ הזמנה
מצגת לחברים בלבד - להצטרפות למערכת
שאל את המומחה