קבוצת עבודה אימות ותיקוף

סוג הפעילות

קבוצות עניין

מועד הפעילות

18/05/11

מקום הפעילות

בית חיל האוויר , הרצליהמפה מצורפת

מרצים

דן יוסף , אביאל ברנט

תיאור המפגש

בחלק הראשון - בפיתוח מערכת מורכבת מסוג System of Systems מעורבות מספר תעשיות אשר כל אחת מהן מפתחת רכיב (מערכת) במערכת המבצעית המתוכננת. לכל תעשייה יש את המתודות שלה בכל הקשור לפיתוח, אינטגרציה, בדיקות ומתן "תג שמיש" לרכיב, לפני הבאתו לאינטגרציה ב- SIL של האינטגרטור.


כל תעשייה נעזרת במהלך הפיתוח בסימולטורים שהיא מפתחת המדמים את המערכות המתממשקות לרכיב שלהן, אשר מיוצר בתעשייה אחרת. רמת ה- Fidelity של הסימולטורים נקבע על פי צרכי הבדיקות הנדרשות לרכיב המפותח ולאו דווקא מתאימה לבדיקות האינטרציה ברמת ה- SIL (ב- SIL נבדקים תהליכים חוצי מערכות). על פי שיטה זו, המקובלת כיום, כל תעשייה מפתחת את הסימולטורים שלה, ואין סימולטור אשר מדמה את התנהגות המערכת המיוצרת כולה.


ה- VSIL, ברמותיו השונות, מספק דימוי אחיד לכל המפתחים כבר בתחילת דרכו של הפרויקט, ומאפשר החלפת רכיב סימולטיבי ברכיב חומרה, ובכך להגיע למצב בו רכיב החומרה (SUT) נבדק מול "עולם שלם" של המערכת המבצעית. מוצר זה יכול לתמוך בכל תהליכי ה- V&V בפרויקט ולגרום לכך שהמערכות יגיעו בשלות יותר ומוכנות יותר לאינטגרציה ב- SIL.


ה- VSIL מורכב משלושה רכיבים: סימולציה מערכתית (אחידה לכל הפרויקט) המדמה את כל הרכיבים של המערכת המבצעית, מחולל תרחישים ורכיב שליטה ובקרה האחראי בין היתר להריץ את התרחיש "במעבדה" המדומה. בסופו של דבר, החלפת כל רכיבי הסימולציה ברכיבי חומרה (HWIL) מביאה אותנו לקונפיגורציה דומה לזו של ה- SIL.


בחלק השני - מעבדת ה- SIL נמצאת בצומת קריטית בין קיום המערכת כתוכנה מופשטת ולבין מערכת מוגמרת הנמסרת ללקוח. בעקבות זאת היא מסוגלת לספק מידע באיכות גבוהה על המערכת ובעלות נמוכה. מגבלת השימוש במעבדת האינטגרציה לצורך זה הינה מגבלת כח האדם והזמן להפעלת המערכות ועיבוד הנתונים. בעזרת מימוש תהליכים אוטומטיים ניתן לבצע זאת בעלות נמוכה ומתקבלות תוצאות המשקפות ברמת אמינות גבוהה את ביצועי המערכת המבצעית.

סדר היום:

14:00-14:15

התכנסות. 

14:15-16:00

הרצאתו של דני יוסף

16:00-16:15

הפסקת קפה. 

16:15-17:30

הרצאתו של אביאל ברנט

הערות

מפגש של קבוצת העבודה בנושאים:


1. Using a VSIL to support V&V Process during System Development Lifecycle

2. Automated Processes @ the SIL

בברכה

ד"ר משה ויילר – מוביל הקבוצה
משה סלם – מנכ"ל אילטם

קישורים רלוונטיים

שאל את המומחה