ניהול פרוייקטים מערכתיים בסביבה רב פרוייקטלית

סוג הפעילות

יום עיון

מועד הפעילות

24/07/17

מקום הפעילות

מלון דניאל, הרצליהמפה מצורפת

תיאור המפגש

ניהול פרוייקטים מערכתיים בסביבה רב פרויקטאלית דינמית, הוא האתגר המשמעותי ביותר בעולם ניהול הפרויקטים בשנים האחרונות.  גישת  CI -Constraint Innovation  (מבוסס על תורת האילוצים Theory of Constraints -) מספקת טפיסת ניהול ייצרתית בשם Buffer Management.   המפתח לתזמון וסנכרון פרויקטים בסביבה רב פרויקטאלית דינאמית הוא בהטנעת ביצוע פרויקטים בהתאם לקצב של האלוצים המערכתיים.  שכבה נוספת בחיזוק רמת הביטחון של ביצועי הפרויקט היא ביישום כלי הניהול בשם ה- Critical Chain .  במקום מקדם ביטחון עבור כל פעולה בנפרד, גישת  "שרשרת הקריטת"  מאפשרת רמת ביטחון יותר גבוהה עם פחות הקצאת זמן ע"י השימוש במקדם ביטחון פרויקטאלי. במקביל, יש התמקדות בזיהוי וניהול של צווארי בקבוק ואילוצים מערכתיים, שבסופו של דבר הם אלו שקובעים את היכולות של הפעילות הפרויקטאלית.

הסדנא תכלול תרגול מעשי של יישום וקבלת החלטות ע"י משחק סימולציה של סביבה רב פרויטאלית וגם בפרוייקט דוגמא שילווה את יום העיון. 

חידושים אלה בעולם ניהול הפרוייקטים, מאומצים כיום ע"י אלפי חברות טכנולוגיות סביב העולם, כולל יחידות של Intel , Microsoft, Lucent, Amdocs , BoeingLockheed Martin, חיל האוויר האמריקאי, Intel,  ח"א הישראלי, NASA. 

סדר היום:

תוכנית הסדנא:

 

לו"ז

נושא

09:00 - 08:45

התכנסות

09:00 - 09:15

פתיחה:  דילמות ניהוליות בסביבה רב פרויקטאליות

11:00 - 09:15

תזמון וסנכרון פרויקטים בסביבה רב פרויקטאלית דינאמית (משחק סימולציה)

· יצירת Bad Multi-Tasking בפגיעה לביצוע פרויקטים כתוצאה של שאיפה ליעילות מקומית במקום מועילות מערכתית.

·  ישום פתרון בשם "Buffer Management: Drum – Buffer - Rope". (המשך משחק סימולציה) השיטה מבוססת על אחד היישומים רבי העוצמה של TOC ומשלבת עקרונות של "משיכה" ו"דחיפה" של LEAN  ש"תורגם" לסביבה פרויקטאלית. חוקי השיטה מהווים כלים רבי-עוצמה להטמעת תזמון מסנכרן.  

11:15 - 11:00

הפסקת קפה

12:15 - 11:15

המשך יישום פתרון  "Buffer Management":

·  "ניצול" האילוץ המערכתי – QC/QA  ; קביעת עדיפיות ע"י Strategic Gating

·  צעדי יעילות של האילוץ המערכתי על מנת לאפשר מועילות

13:00 - 12:15

גישת ה- Critical Chain – שכבת הגנה נוספת מול אי וודאות לוגיסטית בסביבה רב פרויקטאלית, וסיכוניים טכנים .   מלווה עם הדגמת פרוייקט מלווה. 

·  זיהוי של הנתיב קריטי "האמיתי".  תחשף הטעות בלוגיקת שיטת ה- PERT.

14:00 - 13:00

ארוחת צהריים

15:30 - 14:00

המשך גישת ה-Critical Chain

·  גישת ניהול מושכל של מקדמי ביטחון.  תיפסל הגישה הקלאסית של הקצאת מחסנית ביטחון עבור כל פעולה בנפרד. גישת TOC מאפשרת רמת ביטחון גבוהה יותר עם פחות הקצאת זמן ע"י השימוש במחסנית ביטחון פרויקטאלית..

·  שימוש מושכל של Resource Buffer ו- Feeding Buffer.

·  בקרה ושליטה סביבה רב פרויקטאלית.

15:45 - 15:30

הפסקת קפה

16:45 - 15:45

ניהול צווארי בקבוק ואילוצים מערכתיים בסביבה רב פרויקטאלית.  הפרק מתבסס על היסודות של TOC בהקשר זיהוי וניהול אילוצים, עם דגש מיוחד על צווארי בקבוק כמשאב פנימי משותף  (לדוגמה מהנדס מערכת; יחידת אינטגרציה...)

תרגול דרך הפרויקט המלווה. 

17:00 - 16:45

סיכום ונעילת הסדנא

בסיומה של הסדנה יוקרן סרט ההדרכה של AMDOCS המסביר את היישום אצלם של אותה תפיסת ניהול כפי שלמדנו במהלך יום העיון.