קבוצת עבודה אימות ותיקוף

סוג הפעילות

קבוצות עניין

מועד הפעילות

11/04/10

מקום הפעילות

בית חיל האוויר , הרצליהמפה מצורפת

תיאור המפגש

בשני המפגשים הקרובים (הראשון ב- 11/4/10 והשני ביוני 2010), נדון בתפיסת ה- VVT ובמסמך המרכזי שלה VVT-MP שהינו למעשה TEMP מגוייר לתרבות הישראלית.


במפגש הראשון
נדון בנושא התפישה ההוליסטית של תהליכי אימות, תיקוף ובדיקת מערכות הנדסיות (Verification, Validation and Testing of Engineered Systems) או בקיצור VVT. נתווכח על המשמעות המדויקת של המושג VVT ונחשוב / ונדגים ביחד את מרחב חיי המערכת לעומת מרחב ה-VVT. בהמשך, יתארו חברים בקבוצה את תהליכי ה-VVT בארגונים שלהם. המפגש הראשון מהווה את הבסיס למפגש השני.


במפגש השני
נדון במסמך (VVT Master Plan (VVT-MP המבוסס על מסמך
(Test and Evaluation Master Plan (TEMP . ה-TEMP מהווה סטנדרד של משרד ההגנה האמריקני לתכנון אסטרטגי של בדיקות מערכת בשלבי מסירתה ללקוח. חסרונותיו הגדולים של מסמך ה-TEMP הם שהוא עוסק במרחב מצומצם ביותר של חיי המערכת וכן משתמש בשלל ביטויים מהז'רגון הצבאי/טכני האמריקאי. חסרון נוסף הוא שקשה לעבד את המסמך לתוכנית מעשית וישומית. ה-VVT-MP מנסה לתת מענה לבעיות הנ"ל. בהמשך, יתארו חברים בקבוצה איך הם מתכננים תהליכי בדיקה אסטרטגיים בארגונים שלהם. בסיום כל מפגש יינתן החומר שהועבר במסגרת המפגש לחברי הקבוצה, כולל התבניות של מסמך ה- TEMP המגוייר.

סדר היום:

14:00-14:15

התכנסות. 

14:15-15:45

VVT תיאור הגדרות והתפיסה ההוליסטית

15:45-16:00

הפסקת קפה

16:00-17:30

דיון פתוח בפורום בנושא ה- VVT והתייחסות המשתתפים, מיקוד בגיבוש הצרכים מקבוצת העבודה, היערכות למפגש הבא.

הערות

מפגש מס' 2 - בנושא VVT

בברכה

דר' משה ויילר – מוביל הקבוצה
משה סלם – מנכ"ל אילטם

קישורים רלוונטיים

שאל את המומחה