שלום לך,

השנה עשינו יחד כברת דרך פורייה ומלאת פעילות טכנולוגית. אילטם יזם וביצע 12 ימי עיון עם מומחים בינלאומיים מחו"ל, ערכנו למעלה מ- 20 מפגשים טכניים של אחר-הצהריים בהם הציגו נציגי תעשייה בארץ פעילות/נושא טכנולוגי וקיימנו למעלה מ- 40 מפגשים של קבוצות העבודה הפועלות באיגוד. במרץ 2009 נקיים את הכנס הלאומי החמישי למהנדסי המערכות INCOSE_IL .

כמובטח, בחרנו להתמקד בניוזלטר זה בקבוצות העבודה הפעילות והעתידיות לפעול באילטם.
הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו במידה והינכם מעוניינים להצטרף לפעילות של אחת הקבוצות.

בהזדמנות זו, ברצוני ליידע כי דמי החבר לשנת 2009 נותרו ללא שינוי. נשמח באם תחלו לטפל באמור בארגונכם, במטרה לשמר רצף של פעילות חברות והשתתפותכם בפעילויות האיגוד.  

במידה ויש שאלות, אנו לרשותכם.

בברכת עבודה משותפת
,פורייה ומהנה
משה סלם – מנכ"ל
וצוות אילטם

פעילויות שבוצעו על-ידי קבוצות העבודה בתחומים השונים

הנדסת מערכות

מתודולוגיות וכלים להנדסת מערכת, מוביל הקבוצה: ד"ר עמיר תומר - טכניון
מטרת הקבוצה ליצור קהל ידע של משתמשים, קיימים ועתידיים, של מתודולוגיות וכלים להנדסת מערכת, תוך קיום פעילות קבועה של מפגשי שיתוף בידע, למידה משותפת וייזום פעילויות נוספות במסגרת אילטם ו- INCOSE_IL .
בין נושאי הפעילות ניהול ממשקים, מודלים הנדסיים, תהליכי בחינה ובחירה של כלים ועוד.
פרטים נוספים  להצטרפות לקבוצה

שיטות לאינטגרציה מערכתית, מוביל הקבוצה: דר' עמיר תומר – טכניון
מטרת הקבוצה הינה לשתף ידע ונסיון, לדון ולגבש במשותף סוגיות ופרקטיקות הנוגעות לתהליך תכנון וניהול אינטגרציה של פרוייקטים מורכבים בעלי סיכון טכנולוגי גבוה. הנושאים הנדונים בקבוצה כוללים, בין השאר, קיצור וייעול תהליכי אינטגרציה, כימות ומדידה של תהליכי אינטגרציה, תנאי כניסה ויציאה במעבר בין רמות אינטגרציה שונות, התאמת תהליכי אינטגרציה למשפחות מוצרים, כלים ממוחשבים לתכנון ולניהול
פרטים נוספים    להצטרפות לקבוצה

ניהול סיכונים במערכות ובפרוייקטים, מוביל הקבוצה: ד"ר משה ויילר- מבת/תע"א
היעד של הקבוצה הוא להגיע למתודולוגיות ויישומים בתחום ניהול הסיכונים, שיהוו Best Practices בתעשייה.
הקבוצה מתמקדת בנושאים כגון כימות בניהול סיכונים, קישוריות של ניהול סיכונים עם תוכנית עבודה בפרוייקט, ניהול סיכונים ברמת הארגונית.
פרטים נוספים    להצטרפות לקבוצה

פיתוח תוכנה

Data Maining , מוביל הקבוצה: ד"ר צבי קופליק – אוניברסיטת חיפה
בראשית שנת 2008 החלה לפעול במסגרת אילטם קבוצת עניין תעשייתית בנושא כריית מידע Data Mining . מטרת פעילות הקבוצה היא להקים פורום תעשייתי במסגרתו תיערך היכרות עם הנושא ולאפשר לימוד, העשרה ושיתוף בידע.
הקבוצה תבצע במשותף, תהליך של כריית מידע, תוך שימוש באוסף נתונים תעשייתי לצורך התנסות מודרכת בתהליכים ובטכנולוגיות.
פרטים נוספים     להצטרפות לקבוצה

ארכיטקטורות תוכנה, מובילה את הקבוצה: שלומית מורד - אורבוטק
במערכות משולבות (רב-תחומיות) בהן לתוכנה מספר רב של ממשקים מסוגים שונים,  הארכיטקטורה מהווה גורם משמעותי לאיכותה של המערכת, והיא מהווה גורם קריטי ליכולת התחזוקה שלה לאורך זמן. הארכיטקטורה קובעת את כוחה של המערכת, את גמישותה לשינויים, את יכולתה לגדול, את יכולתה להתאים לסביבות חדשות וכו'.
הקבוצה עוסקת בנושאים של: מה זאת ארכיטקטורה של תוכנה, שיקולים בבניית ארכיטקטורה, תכונות של ארכיטקטורה "טובה", כלים ושפות לתיאור ובניית ארכיטקטורה תוכנה וארכיטקטורות קיימות, שיקולי בחירה, התאמה ועוד.
פרטים נוספים    להצטרפות לקבוצה

פיתוח חומרה

תיב"מ לתכן חשמלי, מוביל הקבוצה: יריב שריקי – אלביט מערכות
מטרת קבוצת העבודה לתיב"מ אלקטרוני הינה להעשיר את הידע המשותף של קהילת מומחים לתיב"מ אלקטרוני מחברות תעשיתיות החברות באילטם באמצעות הפרייה הדדית בנושאי מתודות וכלים לתכן חומרה.
הקבוצה תעסוק במתודות וכלים לתכן כרטיסים ורכיבים מיתכנתים (FPGA), תכן לשימוש חוזר, ניהול ידע בתחום פיתוח חומרה וקישור לדיסציפלינות נוספות בארגון.
פרטים נוספים   להצטרפות לקבוצה

חיזוי ותכן לאמינות, מובילה את הקבוצה: חוה שר – רפאל
מטרת קבוצת העבודה הינה ליצור קהילת ידע של נציגים מחברות תעשייתייות החברות באילטם שעוסקות בפיתוח מערכות המורכבת ממהנדסי אמינות ומאנשים בעלי ניסיון בתכן לאמינות.
האיגוד יפעל יחד עם פרופ' ג'ואי ברנשטיין מאוניברסיטת בר-אילן לגיבוש קבוצת חברות שתעסוק בתיקוף מודל האמינות של אוניברסיטת בר-אילן.
 פרטים נוספים     להצטרפות לקבוצה

תכן תואם דירקטיבות ירוקות

פיתוח וייצור תחת אילוצים של איכות הסביבה, מוביל הקבוצה: יואב גלעד – אודיוקודס
מטרת קבוצת העבודה הינה ליצור קהילת ידע של מומחים מחברות תעשייתיות החברות באילטם בעלי מעורבות בהשפעת הדירקטיבות הירוקות על התכן של המוצרים המיוצרים בחברתם.
הקבוצה עוסקת בנושאים: התעדכנות שוטפת בנושא תקינה ירוקה סביב העולם הכוללת רשימת דירקטיבות / תאריך כניסה לתוקף / מדינה / מוצרי יעד, התקשרות למאגר מידע בנושא עידכוני  רגולציה-C2P  , טיפול בדרישות ירוקות בתחומים שאינם אלקטרוניקה כמו ציפויים, חומרים מתכלים, טיפול ביצירת הצהרת תכולה/חומרים אחידה, והגדרת שיטת בדיקות, לימוד והבנת משמעות דירקטיבות לאיכות סביבה שאינן קשורות ישירות למוצר כמו: PFOS, Reach, Batteries
פרטים נוספים     להצטרפות לקבוצה

הנדסה ותכן לייצוריות

מנהלי הנדסה NPI , מוביל הקבוצה: מיכה פוגל - ויסוניק
כיום פועלת באילטם קבוצת עבודה המורכבת ממנהלי הנדסה ומנהלי NPI . קבוצת העבודה פועלת להטמעת טכנולוגיות/שיטות חדשות. מטרת הקבוצה, לחלוק לקחים מתהליכים דומים המבוצעים בחברות השונות של חברי הקבוצה
הקבוצה משמשת כבמה לקיום סיעור מוחות של מנהלי הנדסה ממספר חברות, להגדרת פתרונות אופטימאליים לנושאים בעלי עניין לחברי הקבוצה, לקשר לא פורמאלי עם מנהלי הנדסה מחברות דומות, הקבוצה פותחת אפשרות להתייעצות, עם חברים למקצוע באופן ישיר, על בסיס היכרות אישית.
פרטים נוספים     להצטרפות לקבוצה

מערכות רפואיות

הנדסת מערכות עתירות תוכנה במערכות רפואיות, מובילת הקבוצה: ד"ר לאה גולדין
מטרת קבוצת העבודה הינה ליצור קהילת ידע של משתמשים, קיימים ועתידיים בחברות התעשייתיות העוסקות בפיתוח וייצור מערכות רפואיות, תוך קיום פעילות קבועה של מפגשי הפרייה הדדית ולמידה וייזום פעילויות נוספות במסגרת אילטם לטובת התעשייה הישראלית.  
קבוצת העבודה עוסקת בנושאי הנדסת מערכות והנדסת תוכנה הקשורים לפיתוח ויצורמערכות רפואיות, כגון: ניהול תצורה והפצת גירסאות תוכנה “SCM – ”Source control ,
 Requirements Management & Traceability, CAPA-Corrective and Preventing Actions,
מבדקי FDM למערכות תוכנה, שימוש ב- Open Source / 3rd Party,
Verifcation & Validation תוך כדי ואחרי פיתוח התוכנה (Req > Ver > Bug ),
פיתוח יעיל, Lifecycle, Resources, Agile רגולציה בחברות קטנות, מדדים לאיכות תוכנה, סטנדרטים לאינטגרציה בין מערכתית, שילוב הנדסת תוכנה עם הנדסת מערכת (ולא ניהול פרוייקט), שיטות כלים וגישות בנושאי בדיקות תוכנה (ואוטומציה), וולידציה של תוכנה, ReUse וקוד פתוח במערכות רפואיות.

 פרטים נוספים    להצטרפות לקבוצה


במהלך שנת 2009 עתידות להיפתח קבוצות עבודה נוספות,
הינכם מוזמנים להתעדכן בכל עת ולפנות אלינו ברעיונות
ויוזמות חדשות


כתובת: המרד 29 בית התעשיינים ת.ד. 50232 תל-אביב 61500
טלפון: 03-5118112    פקס: 03-5100622
מייל:  iltam@iltam.org     אתר :
 www.iltam.org