ביוגרפיה / Biography

 

עוזי אוריון משמש כיום כמרצה באקדמיה וכיועץ בתחומי הנדסת מערכות לחברות שונות.
עוזי פרש מחברת אלביט מערכות אלקטרו-אופטיקה אלאופ, לאחר כ-40 שנות עשייה בעיקר בתחום הנדסת המערכות. תפקידו האחרון היה אחראי על ייזום ופיתוח טכנולוגיות חדשות בחברה. בתפקידו הקודם היה מהנדס ראשי של החברה וראש מינהל הנדסת מערכות.

קודם לכן, הוא עבר מגוון רחב של תפקידים שכללו פיתוח אלקטרוניקה, תכנון מערכות רבות, ביניהן מערכות לייזרים צבאיים מתקדמים, מערכות לבקרת אש של טנקי המרכבה לדורותיהם וטנקים אחרים, מערכות למדידה ללא מגע של רכיבים מכניים תוך כדי ייצורם, מערכות צילום חלליות ומערכות ימיות. כמו כן ניהל דסק שיווקי ויחידות עסקיות, בנוסף על ניהול יחידות טכנולוגיות.

לעוזי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת "בן גוריון" בבאר שבע. לפני כן סיים בהצטיינות יתרה את בית הספר להנדסאים של אורט "יד סינגלובסקי" עוזי פעיל בהנהלת האיגוד הישראלי להנדסת מערכות INCOSE_IL ושימש בעבר כנשיא האיגוד. במסגרת זו, שילב בפעילות האיגוד תעשיות "לא ביטחוניות" רבות, סייע להקים מסגרות לימוד לתואר שני בהנדסת מערכות למהנדסים, טיפח את נושא הנדסת המערכות בקרב בני נוער וכן הרחיב את מעגל פעילויות האיגוד והוסיף קבוצות עבודה חדשות. עוזי מתוכנן להיות יושב ראש הכנס הלאומי השישי בהנדסת המערכות שמתוכנן למרץ 2013.

עוזי פועל, יחד עם גורמים בארץ ובחו"ל לפיתוח והטמעת שיטות חדשות בהנדסת מערכות, כגון תהליכים יעילים של אינטגרציה מערכתית רב תחומית וניהול סיכוני אינטגרציה וכן תהליכי פיתוח מהיר שמבוססים על שילוב של Lean ו-Agile. בנוסף לכך, עוזי עוסק בהוראת נושאי הנדסת מערכות לתלמידי תואר שני, כמרצה אורח בטכניון וכחבר סגל במכון הטכנולוגי חולון וכן בקורסים שונים, בעיקר בתעשיות הלא ביטחוניות. לאחרונה סיים עוזי את העברת קורס הנדסת מערכות מורכבות הראשון שהתקיים במסגרת אוניברסיטת תל אביב. הוא ממשיך ללמד ב-HIT-המכון הטכנולוגי חולון ולתת הרצאות אורח לתלמידי תואר שני בהנדסת מערכות בטכניון.