אוטומציה ואופטימיזציה (ומה שביניהן) בגיבוש נקודת עבודה מערכתית

מרצים: חזי ב.א. , תומר ר.

תקציר:
השלב הקריטי בפיתוח מערכות נשק מורכבות הוא קביעת נקודת העבודה הראשונית. קביעת נקודת עבודה נכונה מבחינה מערכתית יכולה לחרוץ את גורל הפרויקט. טעות בקביעת נקודת העבודה המערכתית יכולה במקרה הרע לגרום להפסקת פרויקט לפני התנעתו או במקרה הגרוע יותר לגרור פיתוח פרויקט שלם רק בכדי לגלות בסוף שאין לו זכות קיום.

הפרויקטים בתעשיות הביטחוניות מתאפיינים בשנים האחרונות בלוחות זמנים ההולכים וקצרים ובעומס תפעולי רב על הצוותים ההנדסיים. כתוצאה מכך התהליך הראשון שנפגע הוא תהליך קביעת נקודת העבודה (מקבל לרוב משאבים נמוכים אל מול פרויקטים מוזמנים). קביעת נקודת העבודה המערכתית היא תהליך איטרטיבי בין מספר קבוצות מקצועיות. תהליך איטרטיבי זה מבוצע באופן מסורתי בצורה טורית בין הקבוצות המקצועיות השונות, דבר הגורר זמנים ארוכים לכל סבב. המורכבות של המערכות והמחסור בזמן וכוח-אדם גורם לביצוע מעט איטרציות ולקושי רב להתמודד עם המספר ההולך וגדל של משתנים משפיעים.

נשאלת השאלה האם אפשר להפוך את התהליך לאוטומטי? ויותר מזה האם נקודות העבודה היא אופטימלית? איזה פרמטרים בתכן הם המשמעותיים?

התשובה לכל השאלות הללו (ולעוד שאלות) היא כן! – בהרצאה תודגם שיטה לקביעת נקודת עבודה מהירה וקבלת החלטות יעילה, תוך שימוש בתוכנת modeFRONTIER לאופטימיזציה מולטידיסציפלינארית.